Misterium o Bł. Edmundzie Bojanowskim w 200. rocznicę urodzin – koncert w Luboniu

W dniu 9 sierpnia 2014 roku na Placu Edmunda Bojanowskiego w Luboniu odbędą się centralne wielkopolskie uroczystości z okazji obchodów roku jego dwusetnych urodzin.

bojanowski_plakat

Po całodziennym festynie, wieczorem, zostanie wykonane napisane w formie oratorium dzieło krakowskiego kompozytora i dyrygenta Huberta Kowalskiego „Miłość wszystko zwycięża – Misterium o Bł. Edmundzie Bojanowskim”.

Jest to obszerny utwór na około 150 wykonawców. Jednym z nich będzie nasz Chór „ProVobis”, a Stowarzyszenie „Gloria in Musica” wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz ze Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek NP NMP w Luboniu jest organizatorem wystawienia Misterium.

Uważamy postać Edmunda Bojanowskiego za niezwykle ważną w historii Ziemi Wielkopolskiej.
W dzieciństwie cudem przywrócony do zdrowia, całe swe dorosłe życie poświęcił niesieniu pomocy potrzebującym, szczególnie wsławił się zakładaniem w wielkopolskich miastach          i wsiach tzw. „ochronek” dla sierot i dzieci nieuleczalnie chorych. Organizował z miejscowych dziewcząt personel opiekuńczy, co zakończyło się utworzeniem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Był prekursorem dzisiejszych domów dziecka i domów opieki. Uchodzi za wzór społecznika, opiekuna rodzin i chrześcijanina.

Koncert współfinansują:

  • Samorząd Województwa Wielkopolskiego,
  • Zarząd Powiatu w Poznaniu,
  • Miasto Luboń.

Instytucjom tym serdecznie dziękujemy.

swwznak-kolor.1281683387

logo_Powiat_Poznanski                                          Luboń_herb_250

SPONSORZY INDYWIDUALNI:
– Roman Ławicki, Poznań
– Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu
logo

W dniu 1 sierpnia do grona patronów medialnych Misterium dołączyli:

Telewizja TRWAM oraz Radio Maryja.

trwam

logorm2