Koncerty charytatywne dla walczącej Ukrainy

Stowarzyszenie „Gloria in Musica” partneruje Stowarzyszeniu Musica Nostra w organizacji cyklu koncertów charytatywnych dla walczącej Ukrainy zatytułowanym „Putin, idi na chór!”.
Pierwszy koncert odbył się w dniu 4 maja 2022 roku w Poznaniu, w Auli UAM, gdzie komplet widzów (ok. 1000 osób) gromkimi brawami oklaskiwał wykonawców koncertu, a byli nimi: Krystyna Prońko, Poznański Chór Projektowy i orkiestra kameralna. Wykonano kilkanaście pieśni ukraińskich z repertuaru Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy im. G. Wieriowki w aranżacji Mariusza Matuszewskiego. Całość poprowadził Przemysław Piechocki.

Koncert pod tym samym tytułem został wykonany także w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki w dniu 7 maja 2022 roku.

Kolejny koncert dla walczącej Ukrainy zorganizowaliśmy w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Na życzenie Dyrekcji Filharmonii zostaliśmy zmuszeni do zmiany tytułu koncertu, który ostatecznie brzmiał: „Chórem za Ukrainą”.

Czynimy starania, by ten sam skład wykonawczy zaprezentował się w kolejnych koncertach organizowanych na terenie całej Polski.