14 października i 2 listopada 2018 – ważne wydarzenia realizowane przez Stowarzyszenie „Gloria in Musica”

Nasza współpraca z zespołem Teatru Nowego w Poznaniu zaowocowała przygotowaniem dwóch (a może trzech) wydarzeń kulturalnych o podłożu historycznym.

14 października 2018 r. o g. 15.00 w sali koncertowej Ośrodka Kultury w Środzie Wlkp. przedstawimy spektakl „Wojownicy, organicznicy, zwycięskie powstanie”, który stanowi część pierwszą dziejów odzyskiwania niepodległości na ziemi wielkopolskiej od III rozbioru Polski do powstania listopadowego. Tło muzyczne spektaklu będzie miało charakter improwizacji jazzowych opartych na polskich pieśniach patriotycznych.

2 listopada 2018 r. o g. 18.00 w auli koncertowej POSM II st. im. M Karłowicza w Poznaniu pokażemy widowisko „Synom Wielkopolskiej Ziemi”, w którym opowiemy o historii walki o wolność w Wielkopolsce od Wiosny Ludów do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Szczegóły wkrótce.

Na połowę listopada zamierzamy przygotować przedstawienie teatralno-muzyczne opiewające działania wszystkich bohaterów naszego regionu w całym 123-letnim okresie niewoli w formie fabularyzowanego spektaklu.

Złożyliśmy ofertę konkursową do Programu Niepodległa w nadziei na urzeczywistnienie naszych planów i mocne podsumowanie dotychczasowych działań spektakularnym historycznym wydarzeniem kulturalnym.